HomeDedykowane aplikacje internetoweSymfony Wdrożenia - RC Cloud

Symfony to framework PHP dla aplikacji internetowych, bazujących na wzorcu projektowym MVC. Symfony wydano na licencji X11, co oznacza, że jest całkowicie darmowym oprogramowaniem. Dzięki wielu funkcjonalnościom oraz znakomitej dokumentacji jest to aktualnie jeden z najbardziej popularnych frameworków.

Symfony wykorzystuje wiele open-source’owych projektów, takich jak: doctrine, phpunit, twig czy swift mailer. Pomoże ci lepiej organizować kod i pozwoli zwiększyć produktywność przez przyśpieszenie procesów tworzenia projektu. Symfony zapewnia dostęp do zaawansowanych narzędzi, takich jak buforowanie HTTP, wspierane przez wewnętrzną pamięć podręczną Symfony lub bardziej zaawansowane narzędzia jak Varnish.

Ten framework celuje w to, aby stać się podstawowym szkieletem aplikacji opartych o API. Nie oznacza to jednak, że Symfony przeznaczona jest jedynie do tej roli. Nawet w przypadku budowy wielkiej aplikacji nieopartej o API, ten framework sprawdzi się znakomicie.

Symfony posiada dobry system budowania aplikacji nazwany Symfony flex. Flex automatyzuje większość zadań podczas pracy na ostatniej wersji Symfony, jak np. instalacje i usuwanie paczek oraz zarządzanie zależnościami. Symfony flex to plugin do composer’a, który modyfikuje działanie komend: „require”, „update” oraz „remove”.

Framework ten pozwala stworzyć oprogramowanie na trzy sposoby:

  1. Full Stack – pozwoli Ci stworzyć rozbudowaną aplikację bogatą w rozmaite funkcje.
  2. Brick by brick – umożliwi stworzenie programu funkcja po funkcji w zależności od tego, czego aktualnie potrzebujesz.
  3. Microframework – możesz stworzyć konkretne funkcjonalności w wybranych projektach, bez potrzeby programowania wszystkiego od nowa i bez instalowania całego frameworka. Spośród dostępnych, wybierzesz jedynie te fragmenty, które będą Ci potrzebne.

Zalety:

  • framework Symfony jest łatwy do instalacji oraz konfiguracji na większości platform,
  • kompiluje się z zachowaniem najlepszych wzorców i standardów budowania aplikacji internetowych,
  • napisane w nim aplikacje działają efektywnie i szybko,
  • ułatwia organizację i czytelność kodu,
  • sprawdzi się do budowania różnego rodzaju aplikacji.

Dodatkowym atutem Symfony jest stale wspierane przez SensioLabs, co oznacza, że mamy dostęp do aktywnej społeczności programistów z wieloletnim doświadczeniem.

Adres
ul. Polna 92-96
62-800 Kalisz
Kontakt
+48 62 590 33 62
kontakt@rccloud.pl
Informacje o firmie
NIP: 61 82 112 273
REGON: 301 371 858