HomeIntegracje VOIP, CRM oraz Aplikacji - RC Cloud

Implementacja technologii VOIP w firmie zapewnia niewątpliwe korzyści. Kolejnym krokiem jest połączenie możliwości centrali z innymi wykorzystywanymi systemami. Najbardziej popularnym rozwiązaniem, którego używamy jest integracja systemu telefonicznego zaimplementowanego w firmie z systemem CRM.

Połączenia telefoniczne napływające do centrali są automatycznie powiązane z rejestrem klientów w systemie CRM, gdzie dane przeszukiwane są pod kątem odpowiedniego numeru i wszystkie informacje takie jak historia kontaktów z tym klientem, jego zamówienia czy płatności odrazu trafiają do osoby odbierającej telefon:

Przy połączeniach wychodzących, wystarczy aby osoba dzwoniąca kliknęła na numer telefonu klienta a system automatycznie nawiąże połączenie z telefonem klienta.

Ten typ integracji, zapewnia wiele możliwości, chociażby ustawienie zadania dla pracownika z informacją o przegapionym połączeniu.

Integracja aplikacji

Integracja aplikacji to połączenie, optymalizacja danych i cyklu pracy dwóch całkowicie oddzielnych aplikacji, często nowej aplikacji w chmurze z aplikacją wewnętrzną.

Co powinienem wiedzieć na temat integracji aplikacji?

Potrzeba na integrację aplikacji zazwyczaj pojawia się w momencie gdy firma przyswaja nowe oprogramowani by usprawnić bądź zastąpić przedawniony proces biznesowy. Nowa aplikacja jest pożądana dla jej efektywności lecz problem pojawia się w momencie samej implementacji gdyż nowe oprogramowanie powinno współpracować ze swoim poprzednikiem. Integracja aplikacji to próba stworzenia takowej współpracy która zapewni dostęp nowej aplikacji do potrzebnych danych.

Kto potrzebuje integracji aplikacji?

Większość pracowników korporacji używa aplikacji takich jak Supply Chain Management (SCM), Enterprise Resource Planning (ERP) czy Customer Relationship Management(CRM). Kiedy cały proces odbywa się w ich zakresie, zazwyczaj wszystko działa bardzo sprawnie. Niestety te aplikacje nie zawsze oferują najbardziej innowacyjne rozwiązania dla częstych problemów biznesowych. Chmura oraz aplikacje mobilne często oferują dużo prostsze i przystępniejsze sposoby na wykonanie niektórych zadań, i kiedy taka sytuacja ma miejsce, firma powinna utworzyć integrację pomiędzy tymi aplikacjami.

Jakie są wyzwanie podczas integrowania aplikacji?

Często najłatwiejszym sposobem na zintegrowanie aplikacji, jest ręczne zaprogramowanie bezpośrednich połączeń pomiędzy systemami lecz z czasem gdy dodawane jest coraz więcej integracji, całość staje się bardzo trudna do zarządzania. Nadzorowanie setek ręcznie utworzonych integracji może okazać się naprawdę dużym wyzwaniem, dlatego zaleca się używanie oprogramowania pośredniego by scalić i ujednolicić architekturę naszych integracji.

Adres
ul. Polna 92-96
62-800 Kalisz
Kontakt
+48 62 590 33 62
kontakt@rccloud.pl
Informacje o firmie
NIP: 61 82 112 273
REGON: 301 371 858