HomeRaspberry Pi Zastosowania - RC Cloud

Czym jest Raspberry Pi?

To małe urządzenie które jest wstanie wykonać większość rzeczy które potrafi komputer stacjonarny, od przeglądanie internetu i odtwarzania wysokiej jakości filmów, po tworzenie arkuszy, przetwarzanie danych, czy granie w gry. Jest to świetna rzecz do nauki języków programowania takich jak Scratch czy Python.

Główne zalety Raspberry Pi

Kompaktowość

Pomimo faktu, że Raspberry Pi jest wielkości małego rozmiaru karty kredytowej, to jest w stanie wykonać praktycznie tą samą pracę co zwykły komputer przy całkiem niskiej cenie.

Świetne do nauki

Raspberry Pi wykorzystuje oprogramowanie które jest darmowe lub na licencji Open Source, co sprawia że jest niemal idealnym narzędziem do nauki. To urządzenie oferuje również bezpośredni dostęp do podzespołów za pomocą pinów zwanych GPIO. Dzięki temu projektowanie swojej wizji projektu lub rozpoczęcie procesu nauki na takim urządzeniu jest bardzo dobrym pomysłem.

Duże wsparcie społeczności

Raspberry Pi posiada ogromne wsparcie społeczności, bardzo szybko można znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytanie, korzystając z forów na których doświadczeni ludzie dzielą się chętnie swoimi uwagami.

Wiele zastosowań

Posiadanie pamięci na karcie SD sprawia, że bardzo łatwo wymieć cały system jedynie zamieniając kartę. Jeśli chcesz używać Raspberry Pi jako np serwer a potem wykorzystać je do czegoś zupełnie innego, nie stoi na przeszkodzie, wystarczy wymienić kartę SD i gotowe.

Adres
ul. Polna 92-96
62-800 Kalisz
Kontakt
+48 62 590 33 62
kontakt@rccloud.pl
Informacje o firmie
NIP: 61 82 112 273
REGON: 301 371 858