HomePołączenia tunelowe VPN VOIP - RC Cloud

Czym jest tunel VPN?

VPN to wirtualna prywatna sieć tworząca połączenie wysyłając szyfrowane pakiety (Niczym tunel chroniący twoje dane), do sieci z którą chcesz się połączyć. VPN’y są używane do ochrony twojego ruchu w sieci przed, podglądaniem, cenzurą lub innymi ingerencjami.

Dlaczego używać VPN?

Ustanowienie połączenia internetowego do nieznanej, publicznej sieci, do której każdy ma dostęp może powodować niepotrzebne ryzyko. W momencie gdy twój ruch w sieci jest chroniony przez tunel VPN, zapewnia ci on bezpieczeństwo, prywatne połączenie pomiędzy twoim komputerem i tym po stronie serwera. Tunelowanie połączone z dobrym szyfrowaniem, sprawia że uzyskanie dostępu do twoich danych staje się ekstremalnie trudne.  Używanie VPN zwiększa twoją prywatność i bezpieczeństwo podczas przeglądania internetu, logowania się do strony banku czy łączenia się z siecią domową bądź biznesową. VPN pozawala również na ominięcie geoblokad, ukrycie swojego adresu IP i omijanie cenzury w internecie.

Używamy połączenia VPN pomiędzy przenośnymi telefonami VOIP i systemami PBX

Jak działa tunel VPN?

Najlepiej jest spojżeć na tunelowanie VPN jako dwojaki proces hermetyzacji i szyfrowania danych.

Hermetyzacja danych: to proces spakowania pakietu pakietu internetowego wewnątrz innego pakietu. Strukturę przesyłanie danych wewnątrz tunelu można przyrównać do wkładania listu do koperty przed jego wysłaniem.

Szyfrowanie danych: Sam tunel nie jest wystarczający. Szyfrowanie zapewnia że wysyłane przez ciebie dane mogą być odebrane jedynie przez przeznaczonego do tego odbiorcę.

Szyfrowanie VPN

Tunele VPN mogą być tworzone bez szyfrowania, lecz generalnie tunel VPN nie jest uznawany za bezpieczny do momentu zastosowania również pewnego rodzaju szyfrowania. Z tego powodu często mówi się o VPN jako połączeniu szyfrowanym.

Kilka protokołów szyfrowania zostało specjalnie zaprojektowanych z myślą o stosowaniu właśnie z tunelami VPN. Najbardziej popularnymi typami szyfrowania VPN: IPSec, PPTP, L2TP, OpenVPN, IKEv2 oraz SSTP.

Adres
ul. Polna 92-96
62-800 Kalisz
Kontakt
+48 62 590 33 62
kontakt@rccloud.pl
Informacje o firmie
NIP: 61 82 112 273
REGON: 301 371 858